Gdzie parkować ? ABC parkowania

Każdy kierowca choć raz zmierzył się z problemem braku miejsca parkingowego w dużym mieście lub ośrodku turystycznych. O ile z samochodem osobowym sprawa jest o wiele łatwiejsza, o tyle kierowca przemieszczający się kamperem, czy przyczepą kempingową napotyka niemały problem ze znalezieniem odpowiedniego i bezpiecznego miejsca postojowego. Oto kilka pomocnych rad, jak łatwo i bezpiecznie odnaleźć parking :

DOBRY PLAN TO PODSTAWA

Przed rozpoczęciem podróży i obraniem odpowiedniego celu, należy zwrócić uwagę, czy znajdują się tam miejsca lub place kempingowe. Należy podkreślić, że w wielu metropoliach Policja lub Służby Miejskie zabraniają parkowania kamperami lub przyczepami kempingowymi na parkingach dla samochodów osobowych. Aby uniknąć takich nieprzyjemności warto zapoznać się z możliwościami zaparkowania samochodu poza centrum. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się wcześniej wspomniane miejsca kempingowe, bądź jeśli miejsce, do którego przyjeżdżacie nie oferuje takowych warto poszukać dużych parkingów przy centrach handlowych.

BEZPIECZEŃSTWO

Kampery i przyczepy kempingowe co raz częściej są obiektem zainteresowania złodziei. Wybierając się w podróż warto wyposażyć swój pojazd w system alarmowy, który prawidłowo oznakowany już na wstępie odstrasza niepożądanych intruzów. Przy wielu systemach alarmowych jest możliwość doposażenia w funkcje powiadomienia SMS, o ewentualnym uruchomieniu alarmu. Dodatkowym zabezpieczeniem może okazać się również montaż GPS, który poinformuje Was o aktualnym położeniu pojazdu.

ALTERNATYWY TRANSPORTU

Gdy celem naszej podróży jest duże, zatłoczone miasto ryzkiem jest poruszanie się kamperem lub przyczepą kempingową po wąskich uliczkach, ponieważ nasz pojazd może zostać uszkodzony lub przerysowany. Warto w takich przypadkach pozostawiać pojazd na obrzeżach miasta. a wybrać komunikację miejską lub metro, lub skorzystać z zabranego ze sobą rowera. Sposób jak najbardziej bezpieczny i bez poczucia stresu związanego z przemieszaniem się po zatłoczonych ulicach. Należy jednak zapamiętać lub zapisać miejsce, ulice, dzielnice, gdzie pozostawiono pojazd, aby bez najmniejszego trudu powrócić do swojego kampera lub przyczepy kempingowej.